přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Prosinec 2018


Menu


Morrissey nadchl vyprodanou Archu

15.7.2009

Legendární britský zpěvák Morrissey, někdejší frontman kdysi jedinečných The Smiths, se představil ve čtvrtek poprvé živě pražskému publiku. Koncert v divadle Archa byl i přes poměrně vysokou cenu vstupenky dlouhodobě vyprodaný, v sálu proto také nebylo příliš k hnutí. Nikdo si ale nestěžoval, zvuk byl perfektní a výkon samotného Morrisseye také.

Ačkoliv patří tento průkopník indierocku z éry Joy Division a čerstvý padesátník mezi umělce, kteří nejsou v Česku nijak zvlášť známí, přilákal vedle řady cizinců na koncert i mnoho českých fanoušků. Věkový průměr publika byl nicméně mezi třiceti a padesáti lety.

Písně ze své letos vydané desky Years of Refusal, o kterém kritiky hovoří jen v superlativech, k ohlasu všech přítomných prokládal staršími hity.

Zazněly písně ze starších alb jako You Are the Quarry (2004), z níž zahrál například cashovský song The First of the Gang To Die. Zazněly ale také staré pecky z desky Viva Hate z roku 1988 a z mnoha dalších alb, která Morrissey natočil za asi dvacet let své sólové dráhy.

Přes příjemnou atmosféru ale publikum frontmana nijak zvlášť nepovzbuzovalo, zdálo se, že většina posluchačů si hlavně užívá hudbu a sleduje Morrisseyovy jedinečné texty. Publikum bylo vroucí, ale nijak divoké. Větší ohlas vzbudil asi v polovině koncertu hit Irish Blood English Heart, kde zpěvák svým nezaměnitelným způsobem popisuje svou vlastní identitu.

Aplaus si vysloužil sám Morrissey, když hodil do publika jednu ze svých košil, za sólo se bouřlivému potlesku těšil basista a uznání si získal také bubeník, který technicky zcela dokonale ovládnul dynamiku více než dvoumetrového gongu, který zazněl naprosto přesně v nelehké rytmice asi ve čtyřech písních.

11.7.2009, Právo, Jakub Mračno, str. 10, REGION ČECHY

NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv