přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Květen 2019


Menu


Koncert SUNN O))) již tento čtvrtek v kostele Sacre Coeur

1.6.2009

Vstupenky na koncert k dostání v pokladně Divadla Archa a v předprodejních sítích Ticketpro a Ticketportal za 390,- Kč (+ poplatky), na místě za 490,- Kč. Pořádá STIMUL festival.

Sunn O))) rozduní pražský kostel Srdce Ježíšova!

V prostoru pražského novogotického chrámu Sacré Coeur na Smíchově se z kouře vynoří dva muži v černých kápích a s kytarami. Za nimi bude místo oltáře postavena stěna ze zesilovačů, jejichž drtivá síla prochází útrobami a vyvolává mrazení v zádech. Nedostižní drone-metaloví bijci Sunn O))) zahrají poprvé v Česku v rámci festivalu STIMUL.

Američtí Sunn O))), tvoření Stephenem O’ Malleym (Khanate, Burning Witch, KTL) a Gregem Andersonem (Goatsnake, Burning Witch, Burial Chamber Trio), jsou největšími současnými hvězdami experimentálního metalu a asi nejpodstatnějším artiklem vydavatelství Southern Lord. Jejich hudba se nestydí za svou stylovou příslušnost, ale dokáže opustit žánrová klišé a invenčně vstřebat vlivy dronového minimalismu, dark ambientu, noise nebo třeba laptopové elektroniky.

Kapela je pojmenována podle legendárních zesilovačů Sunn, jejichž logo O))) znamená šířící se zvuk. A právě zvuk hraje v dlouhých kompozicích Sunn O))) podstatnou roli. Tvorba kapely totiž opět vrací na scénu hudebního experimentu kytaru, ovšem v poněkud nezvyklé podobě: kytaru jako zdroj dlouhých dronů, tíživě pomalých zvukových stěn a zpětných vazeb, kytaru přivedenou do naprostého extrému. Živé koncerty tohoto dua bývají nezapomenutelnými zážitky – a to nejen proto, že připomínají okázalý pohanský rituál. V prostředí bývalého pražského kláštera a dívčího internátu se bude jejich hudba nepochybně vyjímat.

Sunn O))) navíc přivážejí své drone-metalové evangelium v době, kdy se k premiéře chystá nový snímek krále nezávislých filmařů Jima Jarmusche s názvem The Limits of Control, k němž Sunn O))) spolu s japonskými kolegy Boris a legendárními Earth vytvořili soundtrack. Těžko najít výraznější symbol nekontrolovatelného vpádu metalové estetiky do blazeovaného světa hudebních gurmánů!


Odkazy:
http://www.southernlord.com/band_SUN.php
http://www.myspace.com/stephenomalley
http://www.ideologic.org/


Support:
Pita (AT)
Pod uměleckým alter egem Pita se skrývá Peter Rehberg, který patří mezi výrazné postavy experimentálnější větve evropské elektronické scény. Hojně se inspiruje hlukovou a "poruchovou" estetikou, spolupracoval s řadou projektů a hudebníků, jako jsou Jim O'Rourke, Christian Fennesz, Matmos, Florian Hecker, Z'EV, Keith Rowe nebo právě SunnO))). Se Stephenem O´Malley ze Sunn O))) tvoří dohromady projekt KTL, který se představil na STIMULu 2008. Rehberg od roku 2006 převzal proslulý rakouský experimentální label Mego a pod novým názvem Editions Mego se věnuje vydavatelské činnosti.

Odkazy:
http://www.peterrehberg.com
http://www.myspace.com/peterrehberg
http://www.editionsmego.com


Více na http://www.stimul-festival.cz


Kostel Sacre Coeur - Holečkova 31, Praha 5
Přesnou polohu kostela Sacre Coeur naleznete zde


SUNN O)))

Nový obrázek

NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv