přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Prosinec 2018


Menu


Nethworks Festival uvádí festival současné nizozemské kultury! 23. května – 5. června v Divadle Archa

17.5.2009

Během 23. května - 5. června v Divadle Archa proběhnou tři představení v rámci festivalu Nethworks. Festival uvede současnou nizozemskou kulturu, kterou proslavili renomovaní umělci z Nizozemí v představeních: Jiří Kylián - Last Touch First (Poslední dotek poprvé),Vitobrothers - Bláznovství / Morricone's Moods a Anouk van Dijk – STAU.

23. a 24. května, 20:00
Last Touch First (Poslední dotek poprvé)

Představení Last Touch First spolu před dvěma lety vytvořili světoznámý tanečník a choreograf Jiří Kylián a velký taneční improvizátor Michael Schumacher. Choreografie je inspirována představením „Poslední dotek“ (Last Touch), který vznikl pro soubor Nederlands Dans Theater III. Tanečně-herecké variace na témata A. P. Čechova proměňuje šest tanečníků v surrealistické taneční divadlo.

VÍCE INFO: http://www.archatheatre.cz/cz/menu/program/947.html

28 a 29. května, 20:00
Vitobrothers - Bláznovství / Morricone's Moods

Nizozemská hudební formace Vitobrothers vytváří jedinečná multimediální představení založená na improvizaci s elektroakustickým „space jazzem“ a alternativními „pop-scapes“, které doplňují videomontáže. Představení vychází z živé interakce mezi hudebníky a filmovým editorem, tedy hudbou a obrazem.

VÍCE INFO: http://www.archatheatre.cz/cz/menu/program/955.html

4. a 5. června, 20:00
Anouk van Dijk – STAU

Choreografie STAU zaujímá mezi pracemi Anouk van Dijk zvláštní místo. Původně navržená pouze jako work-in-progress pro studiovou prezentaci se STAU stala jednou z jejích nejúspěšnějších choreografií. Byla uvedena po celém světě a stále patří mezi ty nejžádanější. Díky těsné blízkosti diváků je představení i pro tanečníky po každé novým a čerstvým zážitkem.

VÍCE INFO: http://www.archatheatre.cz/cz/menu/program/966.html

Pořádáno v rámci Festivalu NethWorks.cz
http://www.NethWorks.cz

NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv