přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Prosinec 2018


Menu


LIFE WITHOUT BARRIERS - 5 let bez hranic, 20 let bez opony

30.4.2009

Koncert k oslavám 20. výročí pádu železné opony.1. května se na jednom pódiu sejdou muzikanti různého hudebního zaměření, které spojuje víra ve svobodu projevu. Pozvání od obecně prospěšné společnosti Opony, která akci s názvem „5 LET BEZ HRANIC, 20 LET BEZ OPONY“ organizuje, přijaly stálice české folkové, rockové, funkové i hip-hopové scény.

1. května se na jednom pódiu sejdou muzikanti různého hudebního zaměření, které spojuje víra ve svobodu projevu. Pozvání od obecně prospěšné společnosti Opony, která akci s názvem „5 LET BEZ HRANIC, 20 LET BEZ OPONY“ organizuje, přijaly stálice české folkové, rockové, funkové i hip-hopové scény. Netradiční dramaturgie umožní divákům poslechu překvapivým cover verzím kdysi zakazovaných písní v nových aranžích Romana Holého a jeho skupiny Monkey Business. Na koncertě s nimi společně vystoupí Vladimír Mišík, Vlasta Třešňák, Vladimír Merta, Tony Ducháček, Jaroslav Hutka, Michal Ambrož, Pavel Zajíček, Tonya Graves, Matěj Ruppert, Orion a James Cole.

Koncert připomene zakazované písně, které v dobách totality držely lidi ve víře, že se svoboda do naší země vrátí. „Doufám, že nám po dvaceti letech bude znít již neuvěřitelně, že ještě nedávno byla režimu taková hudba na obtíž, že ji musel potlačovat a zakazovat,“ komentuje výběr skladeb spoluautor myšlenky koncertu David Gaydečka.

Osloveni nebyli jen původní interpreti a autoři, ale i zástupci mladší generace, kteří mají chuť se k myšlence akce přihlásit. Všechny zpěváky, rappery a další hudebníky doprovodí skupina Monkey Business, která pro vybrané skladby připravuje aranže. „Těšíme se, že se sejdeme na pódiu se střelci, kteří neváhali riskovat své jistoty a bojovali s režimem dlouhou dobu v naprostém undergroundu,“ vysvětluje motivaci Monkey Business Matěj Ruppert.

Pořádá Opona o.p.s.   http://www.oponaops.eu

VÍCE INFO: http://www.archatheatre.cz/cz/menu/program/948.html

NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv