přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Prosinec 2018


Menu


ATELIÉR DIVADELNÍ IMPROVIZACE V. - INTENZIVNÍ VÍKENDOVÝ KURS - 27. a 28. března

24.3.2009

Ateliér je určen všem zájemcům o volnou divadelní improvizaci. V první části zvané „inside“ budeme formou herecko-improvizačních cvičení zkoumat možnosti těla, pohotovosti k partnerovi, situační postřeh a humor. Ve druhé části zvané „outside“ vyjdeme se svými zkušenostmi do veřejného prostoru. Ateliér pak bude zakončen veřejnou prezentací v prostoru Studia Divadla Archa ve Zlatnické č.8.

ATELIÉR DIVADELNÍ IMPROVIZACE V.

Základy, rozvoj a zákonitosti divadelní improvizace
LEKTOŘI: Josef Rosen a Martin Sedláček

pátek 27. a sobota 28. března 2009

Zahájení workshopu je v pátek 27.3. 15.00, lekce končí ve 21.00.
Pokračování workshopu je v sobotu 28.3. od 15.00 – 19.00 hod.
Ateliér je zakončen veřejnou prezentací 28.3 v 19.00 hod ve Zlatnické 8.

Vhodný je pohodlný oděv, jedna nejoblíbenější a jedna nejneoblíbenější věc a jedna věc každodenní potřeby.
Omezená kapacita účastníků je 15.

Místo konání: Studio Archa.lab Divadla Archa, Zlatnická 8, Praha 1
Cena Ateliéru: 700 Kč za osobu

INFORMACE, PŘIHLÁŠKY:
Tereza Černá
E-mail: tereza.cerna@divadloarcha.cz
Tel.: 604 925 337


BcA. Josef Rosen (*1979)
Působil či působí jako herec a performer v projektech divadla Archa (Nickname, Understand, SenAndersen, Divnej soused), v divadle Minor (Ostrov pokladů, Nekonečně nekonečný příběh) a v divadle Alfréd ve dvoře (Oidipus  KOMPLEXNĚ, Disharmonie). Člen souboru Skutr a improvizační skupiny Disharmonie. Pracoval pro televizi, rozhlas i film. Lektor dramatické výchovy (Archa) a improvizačních kurzů (např. Archa, Zlomvaz, Zdarzenia). V současné době studuje na  Katedře výchovné dramatiky Damu. V KC Zahrada je spoluautorem projektu Divadla fórum, zaměřené na různé sociální problémy (šikana, alkohol, krádež).

Mgr. MgA. Martin Sedláček (*1977)
Vystudoval KVD na Damu a psychologii na FFUK. Má výcvik v dramaterapii, po dobu čtyř let působil v DPK MOTOL jako dramaterapeut. Je zakládajícím členem improvizačního souboru Disharmonie. Spolu s J. Rosenem založil sdružení Impropact, v jehož rámci vedl mimo jiné dílnu v New Yorku na konferenci Performing the World 2008: Yesterday, Today, Tomorrow. Na Damu přednáší psychologii. Působí jako koterapeut v DPC, kde spoluvede skupinu práce s tělem zaměřenou na zvládání stresu a psychosomatických obtíží. S divadlem Archa spolupracoval na představení Nickname.

Zpětná vazba na workshop improvizace
Ahoj, zdravím celé divadlo hlavně lektory Martina a Josefa. Workshop improvizace, který se konal minulý týden byl naprosto skvělý, já jakožto naprostý amatér a začátečník jsem si kurz nesmírně užila. Hrozně se mi líbila uvolněná a příjemná atmosféra, zajímavá improvizační cvičení. Víkend byl pro mě úžasnou relaxací, ale zároveň přínosem. Vůbec se mi nechtělo ze zkušebny divadla Archa zpátky domů, přesto jsem vycházela naprosto spokojená s úsměvem na tváři, nabitá energií a elánem. Kurz moji lásku k divadlu a impro věcem ještě více prohloubil. Asi jsem se do hraní úplně zamilovala:-). Proto bych další kurzy doporučila všem kdo mají rádi divadlo, nebo by si chtěli vyzkoušet co v nich vlastně je. Mohou se zde trochu z tohoto umění přiučit a zažít různé pocity, naučit se vnímat své tělo a své okolí. Těším se na další kurz, kterého se ráda opět zúčastním a také na nejbližší improvizační představení Disharmonie.
PS:Learn to fly before you die
TerezaNOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv