přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Květen 2019


Menu


VÁCLAV HAVEL - ODCHÁZENÍ - NOMINACE NA RADOKOVY CENY

26.2.2009

Hra Odcházení Václava Havla v nominacích na Ceny Alfréda Radoka figuruje hned několikrát. Může zvítězit v kategorii Česká hra a její provedení v pražském Divadle Archa pod vedením Davida Radoka aspiruje též na vítězství v prestižní kategorii Inscenace a v kategorii Scénografie.

Nominace na Radokovy ceny: Havel soupeří s Cimrmanem
24.2.2009,  tyden.cz   
 
Českou hrou uplynulého roku může být Havlovo Odcházení, ale také České nebe tvůrčí trojice Cimrman-Smoljak-Svěrák. Výsledky hlasování 66 kritiků o cenách Alfréda Radoka budou oznámeny 14. března, dnes pořadatelé zveřejnili nominace.

Hra Odcházení Václava Havla v nominacích na Ceny Alfréda Radoka figuruje hned několikrát. Může zvítězit v kategorii Česká hra a její provedení v pražském Divadle Archa pod vedením Davida Radoka aspiruje též na vítězství v prestižní kategorii Inscenace a v kategorii Scénografie. Kandidáty na ocenění jsou i představitelé hlavních rolí v Radokově inscenaci: Jan Tříska za roli odcházejícího státníka Riegra a Zuzana Stivínová za roli jeho ženy Ireny. V této úloze se měla v Arše původně objevit Dagmar Havlová, svou účast však v průběhu zkoušení zrušila. Ani ona však nevyšla v nominacích na Radokovy ceny naprázdno: konkuruje Stivínové díky roli Raněvské v inscenaci Višňového sadu v Divadle na Vinohradech.

Úspěšná opera o Miladě Horákové
Početné zastoupení má v nominacích také opera Aleše Březiny a Jiřího Nekvasila Zítra se bude..., která unikátní formou zpracovává proces s Miladou Horákovou. Toto dílo je nominováno v kategorii Česká hra, Inscenace a Hudba, za herecké výkony v inscenaci Národního divadla jsou nominováni Soňa Červená a Jan Mikušek.

Tři šance má Divadlo bratří Formanů, jež může zvítězit v kategorii Divadlo a jeho Obludárium může získat Radokovu cenu v kategorii Inscenace a Scénografie.

Dramatické soutěže, jež je součástí Cen Alfréda Radoka, se tentokrát zúčastnilo 43 autorů s 48 texty. Pět textů přišlo ze Slovenska.

Ceny Alfréda Radoka uděluje každoročně Nadační fond Cen Alfréda Radoka ve spolupráci s agenturou Aura - Pont a časopisem Svět a divadlo. Cena Alfréda Radoka coby cena kritiky za inscenaci roku byla poprvé udělena za rok 1992.


http://www.tyden.cz/rubriky/kultura/divadlo/nominace-na-radokovy-ceny-havel-souperi-s-cimrmanem_107017.html


NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv