přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Březen 2019


Menu


FREDDY COLE QUARTET - JAZZOVÉ VÁNOCE - 5. prosince / 20.00

3.12.2008

5. prosince vystoupí v Praze jazzman a pianista Freddy Cole se svým kvartetem. Vánoční koncert, který slibuje swingující jazzovou nadílku pořádá Pražské jaro v spolupráci s Divadlem Archa.

Organizátoři navázali na 63. ročníku festivalu Pražské jaro, během kterého Freddy Cole vystoupil v Lucerna Music Baru. Domácí jazzoví příznivci tak měli poprvé příležitost obdivovat přirozené nadání zpěváka, který se už během svých studií na prestižním Rooseveltově Institutu v Chicagu, newyorské Juilliard School of Music a nejstarší americké konzervatoři v Bostonu rozhodl následovat svého, již tehdy proslaveného bratra Nat King Colea.

Freddy Cole vydal svůj první singl ve svých jednadvaceti letech. Hrál s veličinami jazzového světa – mezi které patří například Earl Bostic, Benny Golson nebo Grover Washington Jr. Letos sedmasedmdesátiletý Freddy Cole natočil desítky zdařilých a prodejně úspěšných alb. Album Merry Go Round, na kterém účinkuje mimo jiné s Lou Soloffem a Georgem Mrázem byl v roce 1990 nominován na cenu Grammy.
Na pražském koncertě v Divadle Archa zazní řada Coleových vánočních šlágrů včetně Jingle Bells, White Christmas i Gruberovy nezapomenutelná Silent Night.

VÍCE INFO...

NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv