přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Prosinec 2018


Menu


Pitcho Womba Konga

4.3.2007

Koncert belgického rapera, který zahají svým koncertem 6. ročník festivalu Tvůrčí Afrika aneb Všichni jsme Afričani!

V Divadle Archa vystoupí trojice ve složení Pitcho Womba Konga, DJ Le Saint (MEX) a MC Pablo Andres (B).
Jako předkapela se představí BeatBurgerBand - sedmičlenný beatbox vocal groove band sestavený z předních zástupců domácí scény.

S Pitcho Womba Konga se čeští diváci měli příležitost seznámit již v říjnu minulého roku, kdy exceloval v jedné z hlavních rolí v inscenaci Sizwe Banzi je mrtev legendárního režiséra Petera Brooka.

Hip hopu se začal věnovat před patnácti lety a sám k tomu říká: Dá se říct´, že jsme se stali příbuzní. Našel jsem v hip hopu svýho staršího bráchu.“ Dodává „hip hop není jen hudba pro puberťáky, je to tohoto obraz světa“.

Pitcho Womba Konga (1975)
se narodil v Demokratické republice Kongo, v šesti letech emigroval s rodinou svého otce do Belgie, kde vyrostl a vystudoval školu připravující zaměstnance státní správy. V osmdesátých letech objevil hip hopovou kulturu a založil vlastní skupinu Onde de Choc, kterou v roce 1994 propojil se Souterrain Production. Vedle rapu se věnuje i úzce přidruženým aktivitám - s partou přátel založil Funkdamtion, iniciativu propagující hip hopovou kulturu v Belgii, podílel se na vydávání časopisu Kwality Street a vlastní produkční skupinu Skinfama. V roce 2003 natočil své debutové album Regarde Comment, které bylo velmi kladně přijato. Kritika oceňovala hlavně kvalitu jeho textů – to potvrzuje i fakt, že jako vůbec první rapper byl pozván na prestižní Bruselský knižní veletrh. Cit pro slovo ho přivedl také k divadlu. V roce 2003 nastudoval v Bruselu s režisérkou Rosou Gasquet hru Koffiho Kwahulé Bintou. V roce 2004 ho pozval Peter Brook do inscenace Tierno Bokar a následně ho obsadil do titulní role ve hře Sizwe Banzi je mrtev.
 

NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv