přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Říjen 2019


Menu


Casting k projektu Boys and Girls

18.4.2012

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.

Projekt Boys and girls je myšlen jako platforma pro setkání dětí a starších osob. Chceme se zeptat starších lidí a dětí na jejich vnímání sebe, svého těla, vlastního prostoru, na konkrétní předměty, které vlastní a příběhy s nimi spojené. Domníváme se totiž, že konfrontací dvou „krajních“ období v životě člověka je možné si ještě lépe uvědomit složitost procesu, jakým je stárnutí a plynutí času vůbec.

Náš projekt připravujeme ve formě dokumentárního divadla. Společně se staršími lidmi, herci a dětmi budeme hledat různé způsoby vyprávění – například vyprávění pohybem, hru, napodobování jedněch druhými, zpívání, prezentaci přinesených fotek či materiálů vyrobených účastníky projektu. Kontextem vyprávění budou projekce - výpovědi tzv. expertů, citace z vybraných knih.
Autorkami projektu jsou Magda Stojowska (režie a dramaturgie), Tereza Durdilová (scénografie).

Detaily:
-    casting proběhne v Zlatnické ulici, ve zkušebně divadla Archa v květnu 2012 (přesné datum určíme podle počtu a časových možností přihlášených)
-    zkoušení plánujeme na červen roku 2012, ukázku projektu ve fázi work in progress  25. června 2012
-    ke castingu se prosím hlaste na mail stojowska@gmail.com, nebo na telefon:
          773 283 480 (Magda Stojowska) či 777 833 628 (Tereza Durdilová)

Těšíme se na všechny, kteří budou mít chuť s námi spolupracovat!
Magda Stojowska
Tereza DurdilováTento projekt byl realizován za finanční podpory Programu Kultura Evropské Unie.
EU Culture
Theatron Network    

NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv