přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Prosinec 2018


Menu


Poslechová výstava soutěže NUBERG - 14.1.-12.2.2012

18.1.2012

Orchestr BERG pořádá již pátý ročník hlasovací soutěže NUBERG, která veřejnosti ukazuje, že mladá hudba má šmrnc. Nahrávky šesti premiér mladých skladatelů si můžete vychutnat díky speciální instalaci ve foyer Divadla Archa. A hlasovat můžete rovnou na místě!


NUBERG
…hlasovací soutěž o nejlepší premiéru roku 2011 Orchestru BERG

Usedlá? To nová hudba rozhodně není!                           
Orchestr BERG pořádá již pátý ročník hlasovací soutěže NUBERG, která veřejnosti ukazuje, že mladá hudba má šmrnc. Nahrávky šesti premiér mladých skladatelů vycházejí na CD jako příloha prvního lednového vydání Literárních novin a budou také od 1. 1. 2012 k dispozici na www.nuberg.cz. Veřejnost se tak může zapojit a hlasovat  o nejlepší skladbě pohodlně online. Všechny hlasy budou navíc slosovány o ceny. O vítězi rozhoduje také odborná porota.

Hlasujte 1. 1. – 12. 2. 2012!

Letos se o přízeň hlasujících ucházejí tyto skladby:
roman Pallas - Valčík na uvítanou    
jan Trojan - La cena en el fin del mundo | Večeře na konci světa
michal Nejtek - Heart in Darkness           
jan Dušek - Dítě ghetta, hudba k němému filmu   
jana Vöröšová - 4 haiku       
ondřej Štochl - Modrá – čistá a křehká

Novinka letošního ročníku – poslechové výstavy!
Kdo nechce poslouchat u počítače, má letos jedinečnou příležitost navštívit jednu ze tří poslechových výstav soutěže NUBERG. Máte rádi Divadlo Archa? Přijďte od 14. 1. do 12. 2. 2012 do foyer divadla, kde si vychutnáte všechny soutěžní skladby díky speciální instalaci. A hlasovat můžete rovnou na místě!

Další varianty výstavy najdete v Městské knihovně na Mariánském náměstí a také na Nové Scéně Národního divadla. Navíc můžete zajít na moderovaná setkání se skladateli a zeptat se na to, co vás opravdu zajímá! Více informací od 1. ledna na www.nuberg.cz.

FOTOGALERIE
NUBERG_PallasRoman Pallas
NUBERG_TrojanJan Trojan
NUBERG_NejtekMichal Nejtek
NUBERG_DušekJan Dušek
NUBERG_VöröšováJana Vöröšová
NUBERG_ŠtochlOndřej Štochl

Nuberg_plakat

NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv