přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Prosinec 2018


Menu


Babel Songs 2011 - 2. a 3. prosince

2.12.2011

První ročník výročního festivalu pro současnou píseň. 2.prosince / 20.15 - BITEXTUAL - velká koncertní konfrontace hiphoperů, songwriterů a performerů slam poetry. 3.prosince / 20.15 ŠAFRÁN ZNOVU SPOLU - večer věnovaný absolutním klasikům české písničkářské scény. Na programu dále jsou aktuální hudební filmy z Islandu, čtení Jana Buriana a videoklipová orgie. Uváděno v koprodukci o.s. Babel Prague a Divadla Archa za podpory Ministerstva kultury ČR. Vstupné: předprodej 290 / na místě 390. Islandské filmy vstupné 120.

PROGRAM 2. PROSINCE:

17.00 Jednadvacet ženských II. (22-42)
21x ženská energie, fatálnost, muzikantství, nebe, peklo, ráj. Publicisté Pavel Klusák, Aleš Stuchlý a Karel Veselý po roce podruhé pátrají v elitních videoklipech a raritních filmových ukázkách po výšinách, propastech a pastech věčného ženství.

18.30 Backyard
(Island, 2010)
Intimní, domácký filmový dokument ukazuje „do it yourself“ náturu islandské scény, která tvoří zásadní lidské i tvůrčí podhoubí. Na festivalu „na dvorku“ účinkují nejlepší kapely z ostrova.

20.15 BITEXTUAL
Autorští zpěváci, rapeři a freestyloví básníci jako jediná propojená krajina sycená okouzlením z možností textu v mateřštině. Součástí večera je česká premiéra programu Spam poetry "top lyrika v krajine", slovenského Beneho. Účinkují: Čoko voko, BenePeko & Roland Kánik, Martin E. Kyšperský, Kopir Rozsyval Bestar, Nikola Mucha, Děvčátka (Johana Švarcová & Klára Dernerová), Bohdan Bláhovec, Jakub Foll, Mruzcivák a další.


PROGRAM 3. PROSINCE:

17.00 Sigur Rós: Inni
(75 minut, Island, 2011)
Artistně černobílé a intimně blízké filmové svědectví o koncertu islandských postrockových impresionistů.

18.30 Jan Burian: Nežádoucí návraty E. F. Buriana
Písničkář a publicista čte (na půdě byvšího Divadla EFB) z rukopisu připravované knihy, v níž sleduje a komentuje osudy zásadní a kontroverzní osobnosti české kultury dvacátého století, svého otce Emila Františka Buriana.

20.15 Šafrán znovu společně
Legendární písničkářské sdružení se schází po letech na rozsáhlém koncertě u příležitosti vydání kompletních nahrávek Šafránu ze sedmdesátých let. Účinkují: Vlasta Třešňák & Band, Jaroslav Hutka, Vladimír Merta, Dáša Voňková, Petr Lutka, Zuzana Homolová.


ON-LINE PRODEJ A REZERVACE VSTUPENEK


Festival Babel Songs vznikl v koprodukci o.s. Babel Prague a Divadla Archa za podpory Ministerstva kultury ČR.

Ministerstvo kultury ČRNOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv