přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Květen 2019


Menu


Výzva k účasti na hudebním workshopu Michaela Romanyshyna

23.10.2011

Jak vytvořit symfonii během tří hodin? zní název nedělní hudební dílny amerického skladatele a divadelníka Michaela Romanyshyna. Dílna je určena hudebníkům, performerům a všem, kteří mají zájem na vzniku společného hudebního díla. Během tří hodin vznikne krátké symfonické dílo. Jediné, co musíte, je přinést si svůj hudební nástroj, úroveň teoretického vzdělání nebo techniky není důležitá.

Východiskem pro práci bude struktura symfonie o čtyřech větách. Výsledkem společné tříhodinové práce bude nové krátké symfonické dílo.
K dosažení tohoto cíle není důležité vaše hudební vzdělání ani úroveň hry na hudební nástroj!
Důležitý je váš zájem poslouchat, sdílet a hrát! Jedinou podmínkou je přinést si jakýkoliv hudební nástroj!

Michael Romanyshyn
, který se speciálně zabývá metodami spolupráce při vzniku uměleckého díla, vedl hudební dílnu i na nultém ročníku festivalu Akcent a dlouhodobě spolupracuje s Divadlem Archa jako kapelník hudebně-divadelního sdružení Allstar Refjúdží Band.

Dílna se bude konat 20.11. od 16:30 do 19:30 v Divadle Archa v rámci festivalu AKCENT 2011 a je pro předem přihlášené účastníky zdarma.
Zájemci se mohou hlásit na adrese jindrich.krippner@archatheatre.czAkcent_headArcha.lab logo 2011


NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv