přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Prosinec 2018


Menu


4+4 Dny v Divadle Archa

6.10.2011

Co pro vás připravil festival 4+4 Dny v pohybu tentokrát? Kyborgové, supermani, děti i milovníci kávy, neboli brazilský performer Joelson Gusson s Cyborg Manifesto, Deja Donne s taneční premiérou Not Made For Flying, Gob Squad s unikátním představením Before Your Very Eyes a oblíbení Norové Jo Strømgren Kompani s "kávovým" představením The Society.

4dny 2011

Program 4+4 Dny v pohybu v Divadle Archa:

15. a 16. 10.2011 / 19:30
Gob Squad / Campo: Before Your Very Eyes
Mezinárodní skupina umělců jejíž odvážná a drzá představení, která mísí performance s výtvarným uměním, videoartem a multimediálními technologiemi, si získaly ohlas po celém světě. Zásadní newyorský kulturní portál Culturebot označil Gob Squad za „výstřední bestii, která osobitě kombinuje performance a happeningy s audiovizuálními odkazy na popkulturu, přičemž výsledkem je výjimečně nádherný a působivý svět“. Hlavními hrdiny jejich nejnovějšího projektu jsou tentokrát dětští performeři ve věku od osmi do čtrnácti let.  Uváděno v rámci Vlámské sezóny v Arše.

18.10.2011 / 19:30
Jo Strømgren Kompani: The Society
S přehledem nejvtipnější severský soubor k jehož specifikům patří výjimečně fyzicky disponovaní tanečníci schopní vynikajících hereckých výkonů a také fascinující výběr „obyčejných“ témat (tentokrát téma „pití kávy“). Společnost milovníků kávy se v podání souboru shromáždí k svému oblíbenému dennímu rituálu, když vtom jejich obvyklou pohodu přeruší strašlivý incident – jeden z členů spolku objeví použitý pytlík od čaje!

19.10.2011 / 19:30
Joelson Gusson: Cyborg Manifesto
Dílo brazilské režisérské hvězdy experimentálního divadla Joelsona Gussona se prostřednictvím dvou mužských performerů noří do konstrukce i dekonstrukce lidského těla a jeho estetických možností v 21. století. Inscenace staví na hlavu kult dokonalé krásy, který sledujeme v Čechách stejně jako v Brazílii, zemi považované za království plastických operací.

21.10.2011 / 19:30 a 22.10.2011 / 20:30
DEJA DONNE &  EN-KNAP: Not Made For Flying
Podmanivá inscenace pro sedm tanečníků z různých zemí světa, která podle tvůrců „hledá krásu v napětí mezi hrdinou a obyčejným člověkem“. Jejími hlavními znaky jsou vedle dokonalé pohybové techniky také nakažlivá energie, lehkost, nápaditost a vtip. Proslavená taneční skupina Deja Donne, v jejímž čele stojí již od roku 1997 Češka Lenka Flory a Ital Simone Sandroni dosud hostoval v pětadvaceti zemích Evropy, Severní Ameriky a Asie. Česká premiéra!


ONLINE PRODEJ A REZERVACE ZDEVíce o festivalu na http://www.ctyridny.cz

NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv