přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Prosinec 2018


Menu


Archa.lab otevírá podzimní sezónu!

2.9.2011

Tréninkový program Archa.lab přichystal na podzim několik novinek a zajímavostí!

Milí přátelé,

v tréninkovém programu Archa.lab jsme pro vás připravili několik novinek a zajímavostí.
Hned v září proběhnou dvě dílny, které by neměly uniknout vaší pozornosti.
Víkendová dílna holandského tanečníka Franka van de Vena je pokračováním série jeho pravidelného hostování v Divadle Archa. Tentokrát se do tanečního tréninku založeného na principech školy „Počasí těla“ promítne i práce s objektem. Hostování skupiny Forced Entertainment rozšíří přednáška a dílna členů tohoto slavného britského souboru. Umělecký vedoucí Forced Entertainment Tim Etchells uvede ve své přednášce principy „devised theatre“, které si budete moci následně ověřit v dílně člena souboru Richarda Lowdona.
Po tragické události na japonských ostrovech na jaře letošního roku jsme museli přesunout hostování hudebních skupin Ondekoza a Bamboo orchestra na říjen. Pod vedením vynikajících japonských hráčů na tradiční bubny „taiko“ a členů Bamboo orchestra si můžete vyrobit svůj vlastní hudební nástroj z japonského bambusu a naučit se na něj hrát. Opravdovým zážitkem se pak stane společný koncert obou japonských orchestrů s účastníky dílny.
Koncem září a začátkem října startují pravidelné ateliéry Archa.lab pro děti a dospělé. Taneční ateliéry vedou již několik let tanečnice a choreografky Tereza Ondrová a Veronika Kotlíková. Já se na vás budu těšit v divadelním ateliéru od října každý čtvrtek od 17:30.
V našich ateliérech se z diváků proměníte na herce a tanečníky. Všechny ateliéry jsou totiž zakončeny veřejnou prezentaci v Divadle Archa!
Přihlášky na dílny i pravidelné ateliéry jsou pro vás připraveny na pokladně Divadla Archa.

Těším se na setkání s vámi!
Jana Svobodová,
umělecká vedoucí Archa.lab

Další informace a přihlášky naleznete na http://www.archatheatre.cz/cz/menu/Archa-lab nebo na pokladně Divadla Archa.

Archa.lab logo 2011

NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv