přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Květen 2019


Menu


Průkopníci britské divadelní avantgardy Forced Entertainment poprvé v Praze!

16.8.2011

Divadlo Archa vstoupí do nové divadelní sezóny velkoryse. Na své scéně uvede po dva večery soubor Forced Entertainment, který patří k  průkopníkům britské divadelní avantgardy a sklízí řadu úspěchů na světových festivalech. Představení Void Story v režii Tima Etchellse uvede Archa 20. a 21. září. Místním profesionálům a zájemcům o divadlo je určen výběrový seminář na kterém budou Tim Etchells a členové skupiny Forced Entertainment demonstrovat principy své práce a diskutovat o nich.

úterý 20. září, 17.00 přednáška
Přednáška Tima Etchellse, uměleckého šéfa souboru Forced Entertainment o metodě „devised theatre“ a principech kolektivní tvůrčí práce tohoto slavného britského divadla. Přednáška proběhne v anglickém jazyce.
Více informací...

úterý 20. a středa 21 září, 20.00 divadlo
Forced Entertainment – Void Story
Jak vypadá světové divadlo 21. století? Pionýři britské divadelní avantgardy poprvé v Praze! Soubor pod vedením Tima Etchellse přijíždí s inscenací Void Story – bezútěšnou groteskní fantazií ze současnosti. Uváděno v angličtině s českými titulky. Po představení 20.9. následuje debata s tvůrci. Vstupné 290,- / 190,-, délka představení 80min.
Online prodej a rezervace vstupenek: http://vstupenky.divadloarcha.cz/
Více informací...

středa 21. září, 14.00 – 17.00 workshop
Master Class s Forced Entertainment
Workshop s členy britského souboru Forced Entertainment. Účastnícký poplatek: 500,- (s nárokem na slevu na vstupenku na představení)
Více informací...

Za laskavé podpory: British Council

British Council


Void Story trailer

NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv