přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Březen 2019


Menu


Konkurz do programu rezidencí Archa.lab

1.9.2011

Divadlo Archa vyhlašuje konkurz do programu rezidencí Archa.lab zaměřených na experiment a výzkum. Projekt je určen mladým nezávislým umělcům, kteří hledají nové výrazové prostředky v oblasti scénických umění.

V průběhu sezóny 2011/12 poskytne Divadlo Archa pěti vybraným tvůrcům či tvůrčím týmům prostor na přípravu a jednorázové uvedení jejich projektu.
Krátkodobé rezidence budou ukončeny veřejnou prezentaci v malém sále Divadla Archa.
Na základě výsledků těchto krátkodobých rezidencí vybere vedení divadla projekt pro dvouletý rezidenční pobyt v Divadle Archa v sezónách 2012-2014.

Archa.lab - rezidence je program Divadla Archa určený mladým umělcům, kteří jsou  (ale nemusí být) absolventy uměleckých škol. Je zaměřen  především na ty tendence současného scénického umění, které hledají zdroje v každodenní realitě a v politicko-společenské situaci. Program je otevřen  široké škále vyjadřovacích prostředků (divadelních, tanečních, hudebních, výtvarných atd.), které ve svém cíli mají scénickou podobu.

Tématické zaměření divadla Archa pro sezónu 2011-2012 je určeno heslem:
Váš příběh nás zajímá!
Projekty, které v rámci rezidence Archa.lab budou vznikat, by se měly zabývat otázkou, jak sdělovat autentické příběhy soudobými scénickými prostředky.

Přihlásit se může tvůrce nebo skupina tvůrců do věku 35 let

Přihláška musí obsahovat:
  • krátký popis nabízeného projektu (maximálně 2 strany A4)
  • životopis žadatele či žadatelů (v případě tvůrčí skupiny)
  • DVD (nebo odkaz na web) s krátkou vizuální prezentací práce přihlášených umělců
 
Divadlo Archa poskytne jednotlivým tvůrcům/tvůrčím skupinám:
  • možnost práce ve zkušebně Divadla Archa ve Zlatnické ulici v určených termínech po dobu dvou měsíců v maximálním rozsahu 50 hodin
  • základní technické vybavení
  • prostor a technickou podporu pro veřejnou prezentaci projektu v malém sále Divadla Archa (s přípravou v rozsahu 16 hodin během 2 dnů).

Závěrečná veřejná prezentace rezidence může mít formu uceleného díla stejně jako otevřené zkoušky nebo work in progress.

Projekty lze přihlašovat v průběhu roku ve třech fázích: do 1. září 2011, do 20. prosince 2011 a do 1. března 2012

Jana Svobodová (umělecká vedoucí Archa.lab)
jana.svobodova@archatheatre.cz

Přihlášky a případné dotazy adresujte prosím na
Petru Čechovou (produkční Archa.lab)
petra.cechova@archatheatre.cz


Archa.lab

NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv