přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Prosinec 2018


Menu


Cenu Pavla Kouteckého získal film Lindy Jablonské a o.s. Inventura

6.6.2011

Cenu Pavla Kouteckého získal v konkurenci stovky dokumentů snímek s názvem Pozemšťané, koho budete volit? Je společným dílem účastníků dokumentární dílny společnosti Inventura a režisérky Lindy Jablonské.

ČTK, 6.6.2011

Autory vítězného projektu jsou vedle režisérky lidé s mentálním handicapem, kteří se obtížně orientují v okolním světě. S kamerou v ruce loni sledovali volby do Poslanecké sněmovny. Jejich film dokazuje, že i oni se mohou ve veřejném prostoru orientovat a mít politický názor. Jablonská s nimi převzala skleněný objekt výtvarníka Reného Roubíčka a peněžitou cenu ve výši 100.000 korun.

Pětičlenná porota udělila Cenu Pavla Kouteckého filmu, který nejaktuálněji, přitom s nadšením, humorem a hravostí vypovídá o současné české společnosti. Přínos divácky vstřícného, inspirativního a odvážného snímku tkví v tom, jak odbourává předsudky většinové společnosti vůči lidem s mentálním handicapem. Zejména tím, že z nich samotných činí nadané pozorovatele společenského a politického dění.

"Hrdinové a zároveň tvůrci tohoto filmu navíc nad většinovou společností vítězí - svým angažovaným zájmem o veřejné dění a tím, jak nenápadně a přitom s mrazivou silou odhalují slabiny české společnosti," komentoval to jeden z porotců Radim Špaček.

Číst celý článek na www.ctk.cz
NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv