přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Prosinec 2018


Menu


Proměny Archy při PQ 2011

29.5.2011

Divadlo Archa během přehlídky Pražské Quadriennale 2011 několikrát promění svou tvář. Nenechte si ujít možnost objevit různé podoby divadelního prostoru ani naši speciální programovou nabídku pro PQ2011.ZDE JSEM ČLOVĚKEM! HERE I AM HUMAN!
Hudební moralita se The Tiger Lillies.
Režisér Jiří Havelka, irský dramatik Jocelyn Clarke, scénograf Dáda Němeček vytvořili spolu se slavnou britskou kapelou The Tiger Lillies pro Archu hudební show. V představení jsou konfrontovány hrubé a nemravné texty The Tiger Lillies s antiseptickou ideologií moderní tělesné kultury. Jakého člověka vlastně Bůh stvořil? Divadlo Archa proměněno ve znesvěcený salón krásy.  
14. – 18. června, 20.00 (představení v češtině a angličtině s anglickými titulky)


IN A FLASH OF LIGHTNING
Společný divadelní projekt studentů pražské DAMU a Institutu pro aplikované divadelní vědy v německém Giessenu. Zvuk, světlo a tělo v divadelní metafoře. Autorské představení Heinera Goebbelse a pod vedením tvůrčí dvojice SKUTR se inspiruje dílem T.S. Eliota. Divadlo Archa jako laboratoř pro novou uměleckou tvorbu.
16. - 18. června, 22.00


Tanec přes plot
Pro každého jiný příběh
Divadelní mozaika vycházející z dlouhodobé spolupráce Diavdla Archa se žadateli o azyl v České republice. Představení režisérky Jany Svobodové vypráví skutečné příběhy uprchlíků z Čečenska, Gruzie, Sýrie a Barmy. Živě hraje Allstar Refjúdží Band pod vedením Michaela Romanyshyna. Divadlo Archa jako tržiště, kde se pět představení odehrává na pěti scénách zároveň.
21. června, 10.00 a 20.00 (představení v češtině s anglickými titulky)


VerTeDance
Emigrantes
Taneční představení, které nahlíží na emigraci očima dítěte. Choreografie a režie: VERTEDANCE (Tereza Ondrová and Veronika Kotlíková). Čtyři profesionální tanečníci a pět dětí na scéně v představení, které je inspirováno slavnou grafickou knihou kreslíře Shauna Tana Arrival. Hlavní postavou je malý imigrant z Arménie Edik Manukjan. Skvělá hudba skupiny DVA hraná živě! Divadlo Archa proměněno v “dance space” se zadní projekcí.
středa 22. června, 20.00 a čtvrtek 23. června 10.00


František Vítek a Věra Říčařová
Piškandredulá
Podtitul Josefe
Okouzlující představení inspirované dětskou hravostí, které vytvořili slavní čeští loutkáři. Věra a František nás zavedou do svého dřevěného vesmíru. Představení plné nádherných dřevěných loutek a starých hudebních mechanismů je zároveň jednou z nejskromějších “show” světového divadla. Divadlo Archa jako scéna potulných komediantů.
čtvrtek 23. června ve 20.00


Petr Nikl - Já jsem tvůj zajíc
Černobílý melodram, divadlo obrazů, koncert. Autobiografická performance inspirovaná nafukovacími hračkami, které navrhla maminka Petra Nikla. V šedesátých letech Libuše Niklová navrhla hračky, které nechyběly v žádné rodině s dětmi. Všichni známe modré slony, červené buvoly nebo kočičky jako harmonika. Autorce samotné se dostává zadostiučinění až dlouho po její smrti. Její hračky jsou vystavovány v pařížském Louvru. Petr Nikl promění Archu ve velkou vzducholoď,  kterou plujeme do intimní krajiny dětství.
Účinkují: Melo – Miroslav Černý, Dram – Petr Nikl, Hybatel - Ondřej Eremiáš.
25. a 26. června ve 20.00Pražské Quadriennale 2011 - http://www.pq.cz

NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv