přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Květen 2019


Menu


The Tiger Lillies - ZDE JSEM ČLOVĚKEM! HERE I AM HUMAN! - 15. - 18.ČERVNA 20.00

15.6.2011

Hudební moralita s The Tiger Lillies. Návrat úspěšného představení, které vzniklo ze spolupráce britské kapely The Tiger Lillies, režiséra Jiřího Havelky a irského dramatika Jocelyna Clarkea.


TL nadpis

15. - 18. června, 20.00, Divadlo Archa
On-line předprodej vstupenek na http://vstupenky.divadloarcha.cz/

Hudba a texty písní: The Tiger Lillies. Režie: Jiří Havelka. Scénář: Jocelyn Clarke. Hrají: The Tiger Lillies, Jiří Zeman Sönmez, Vendula Štíchová, Richard Fiala a prasátko Pigi. Uváděno v rámci Pražského Quadriennale 2011.
www.pq.cz


Frontman kapely Martyn Jacques hovoří o své spolupráci s režisérem Jiřím Havelkou.

Jak vznikla idea představení, které se velmi ležérně pohybuje na hranici kabaretní revue a rozdováděného koncertu?
Hráli jsme v Arše v minulosti již mnohokrát a na impuls Ondřeje Hraba, ředitele Archy, jsme dostali možnost udělat pro divadlo speciální představení. Zde jsem člověkem! opravdu balancuje na hranici žánru a myslím, že to je jen dobře. Dává to tvůrcům i divákům větší šanci, že nezabřednou do klišé. Zároveň nabízíme velkorysý prostor pro jejich imaginaci, která představení dotváří.

Je možné vysvětlit hlavní tematickou linku představení?
Tématem představení, nebo spíš jednotlivých písní, je grotesknost lidského těla. A důraz na to, co to vlastně znamená být člověkem. Co je dobré a co je špatné? Jak nahlížet na věci a projevy s tělem spojené? Jak vnímat absurditu lidského snažení?Tvorba britské hudební skupiny The Tiger Lillies stojí na pokraji kabaretu, brechtovských songů, punku a soudobé hudby. Světovou proslulost trojici přinesly nejen koncerty, ale také divadelní projekty, jako například „junk opera“ Shockheaded Peter oceněná prestižní britskou cenou Laurence Oliviera, či představení Circa s kanadským tanečním souborem Holy Body Tattoo.
Divadlo Archa uvádí představení Zde jsem člověkem! Here I am Human! v pěti reprízách od 15. do 18. června.


Z TISKU:
Tiger Lillies se vrací do Archy v divadelní hře - novinky.cz
Původně plánované představení 14. června je z technických důvodů zrušeno. Zakoupené vstupenky lze vyměnit v pokladně Divadla Archa na jiný termín ve dnech 15. - 18.června. Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv