přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Prosinec 2018


Menu


Svižná jízda s hudební permicí na STIMUL

27.4.2011

Jarní část festivalu STIMLU otevřela formace anbb, další nálož hudby na Vás čeká v květnu. Pernamentku na tři nadcházející koncerty pořídíte nyní za 450,- na všechny čtyři akce pak za pouhých 480,- (1 koncert za 120,-!). Novinkou letošního stimulujícího jara jsou tematické přednášky a workshopy pro širokou veřejnost, které budou přístupné v Arše zdarma a budou probíhat vždy hodinu před každým koncertem.

FESTIVAL STIMUL V DIVADLE ARCHA:

9. května 2011, 20.00
Thomas Ankersmit (Nizozemí) / Phill Niblock (USA)
Projekt nizozemského improvizátora a elektronika Thomase Ankersmita a amerického skladatele Philla Niblocka představí jedinečné propojení mezi elektronickou a vážnou hudbou. Od 19.00 přednáška/úvod do současné evropské improvizační scény - vstup zdarma.
Vstupenky a více informací...


13. května, 20.00
Stian Westerhus (Norsko)
Všestranný norský kytarista Stian Westerhus, který je známý například ze skupiny Nilse Pettera Molvaera, Jaga Jazzist nebo freejazzové úderky Puma, představí poprvé v ČR svoji one-man show. Od 19.00 přednáška o vydavatelství Rune Grammofon a severské scéně - vstup zdarma.
Vstupenky a více informací...


27. května, 20.00
Ignaz Schick (D)
Claus Van Bebber (D)
Netaneční“ hra na gramofony má, počínajíc Johnem Cagem, ale své hrdiny, kteří na gramofonu oceňují především jeho mechanické vlastnosti a zkoumají, jak tvůrčím způsobem vstupovat do vztahu otáčející se talíř - deska – jehla. Nejvýraznějšími německými turntablisty jsou Claus Van Bebber a Ignaz Schick. Od 19.00 "turntablistický" workshop – vede Petr Ferenc (Birds Build Nests Underground) - vstup zdarma.
Vstupenky a více informací...


29. května, 20.00
Oneohtrix Point Never (USA)
Newyorčan Daniel Lopatin známý jako Oneohtrix Point Never si za prostředek nového přístupu ke starému zvolil dobové syntezátory a samohrajky. Opovrhované syntezátorové hračky pod jeho rukama ožívají a vyluzují bohaté zvukové textury beroucí si z new age, plastové exotiky i psychedelie. Vycházející hvězda současné elektroniky! Od 19.00 přednáška: návrat analogových zvuků, hauntologie, found footage v současné hudbě - vstup zdarma.
Vstupenky a více informací...

NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv