přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Květen 2019


Menu


Allstar Refjúdží Band roztančil Nizozemí

11.4.2011

Multikulturní orchestr Allstar Refjúdží Band dovršil nedělním vystoupením na festivalu Rotterdam International Community Arts Festival své první velké zahraniční turné po Nizozemí. Koncertní zastávky v Rotterdamu, Haarlemu, Utrechtu i v nově otevřeném divadle Korzo v Haagu provázely nadšené reakce publika.

Energický projev kapely v kombinaci s její magnetizující rytmikou si rychle získal přízeň řady diváků. Kapela roztančila holandské fanynky a zahrála i dělníkům, kteří dokončili rekonstrukci divadlo Korzo.
Během turné odehrála kapela v novém složení šest vydařených koncertů, na kterých zazněly nejen skladby z prvního alba SPAS!, ale i zbrusu nové písně. Nadšené reakce publika provázely kapelu ve všech klubech mimo jiné i díky silné trojici frontmanů - Philipp Schenker, Jing Lu a Miran Kasem. Z hostování v utrechtském klubu Centrum Muziek XXI vznikl živý záznam koncertu.
Umělecká vedoucí skupiny a spoluzakladatelka Jana Svobodová připojuje své aktuální dojmy z hostování: „Na vlastní kůži jsme se přesvědčili, že náš nový repertoár funguje i před zahraničním publikem. Noví členové kapely vnesli do bandu čerstvý vítr, o čemž se domácí publikum bude moci přesvědčit na letních festivalech“, doplňuje Svobodová.

ASRB: Miran Kasem (loutna, zpěv), Philipp Schenker (klarinet, zpěv), Jing Lu (housle, zpěv),  Gugar Manukjan (akordeon), Lenka Dundrová (bicí), Michael Romanyshyn (klarinet, kapelník orchestru a spoluzakladatel), Ondřej Milt (bass klarinet), Ondřej Komárek (kontrabas), Kryštof Verner (trubka), Anežka Urbanová (saxofon), Jana Svobodová (saxofon), speciální host: Ted van Leeuwen (tuba).

Holandské turné podpořilo České centrum Haag a pan Bessel Kok.

Více informací o kapele na http://www.asrb.cz


NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv