přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Březen 2019


Menu


The Tiger Lillies, Jocelyn Clarke, Jiří Havelka – Zde jsem člověkem! Here I am Human! - 14.-18., 20.-22.února

14.2.2011

Hudební moralita s The Tiger Lillies. Návrat úspěšného představení, které vzniklo ze spolupráce britské kapely The Tiger Lillies, režiséra Jiřího Havelky a irského dramatika Jocelyna Clarkea. Ke každé vstupence nyní získáváte malý dárek!


VSTUPENKY


CITACE Z TISKU:

Inscenace za svůj úspěch bez pochyby nejvíc vděčí autorovi scénáře Jocelynu Clarkeovi. Mistrné propojení Rabelaise, motivu drogerie a specifické stylistiky prezentovaných písní opravdu vzbuzuje respekt. Zde jsem člověkem! je podle popisu tvůrců hudební moralitou. A - navzdory jisté sebeironií, s jakou autoři použili tuto nálepku, se zdá být jako moralita pádnější než díla mnohých, kteří o roli moderních kazatelů stojí zcela vážně.
Marta Harasimowicz, Nový prostor


Směs pouličních odrhovaček, brechtovských songů, drastické šantánové komiky. Provokace, postoj k současnému světu? V každém případě drsný vpád barvité rabelaisovské živočišnosti do bílého sterilního prostředí ostře nasvícené laboratoře s lékařským křeslem, v níž moderátor (Jiří Zeman Sonmez) celý v bílém s bílými vlasy zkoumá a popisuje muže a ženu jako podivný živočišný druh.
Josef Herman, Divadelní noviny


“Slintej, poť se, zvracej, ser, márnice je správný směr. Plyn ti trhá tlustou řiť, mohl by ses zapálit. S exkrementem mávej davu, vynadej jim, zchlaď si žáhu,“ zpívá Jacques něžnou fistulkou. Představení Zde jsem člověkem!, které zkoumá hranice naší tělesnosti a jehož premiéra proběhla v pražském Divadle Archa, patří k těm, o nichž jistě budeme mluvit jako o události podzimní sezony.
Pavel Turek, Respekt


Inscenace je postavena na vypjatém, po duchu téměř barokním kontrastu vysokého a nízkého, hnusu a krásy, smíchu tváří v tvář smrti.
Marie Reslová, Hospodářské noviny

NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv