přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Květen 2019


Menu


HUDBA 2010: Co se stalo? - 9. února/ 20.00

9.2.2011

Co vypovídá dnešní hudba o stavu světa? Co lze odečíst z jejích sociologických, ekonomických i uměleckých peripetií? Už tradičně se v Arše sejdou hudební publicisté Pavel Klusák, Aleš Stuchlý a Karel Veselý, aby hledali odpověď skrze audiovizuální večer plný projekcí, nahrávek a komentářů.


PROGRAM:
18.00 DJs Pavel Turek a Tomáš Turek play 2010 – Café Divadla Archa – vstup zdarma
18.00 - 19.45 PředskoCannes: Filmový blok videoklipů a exkluzivit 2010 (Animal Collective: ODDSAC (ukázka), Vincent Moon & Efterklang: An Island (ukázka), Big Boi, El Guincho, Arcade Fire & Spike Jonze, These New Puritans, Caribou, oOoOO a další)

20.00 HUDBA 2010: Co se stalo?
Audiovizuální program P. Klusáka, A. Stuchlého a K. Veselého, 180 minut, dvě přestávky.
Klíčová hesla: Makro je mrtvé, ať žije mikro. Vuvuzela poráží Jericho Západu. Hip-popové snoubení nebe a pekla. Písně utopených civilizací. Falešní burani z interwebu. iPadni komu padni. Minulost vrací úder.
Klíčová jména: Die Antwoord, Kanye West, How To Dress Well, Oneohtrix Point Never, Arie l's Pink Haunted Graffiti, Gil Scott-Heron,  Alva Noto & Blixa Bargeld, Režimy a další.

Vstupenky a více informací zde.

NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv