přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Prosinec 2018


Menu


EKG se 19. ledna představí v Brně!

11.1.2011

Literární kabaret EKG - O Lásce a Smrti můžete ve středu 19. ledna navštívit také v brněnském HaDivadle. Jaroslav Rudiš a Igor Malijevský si pozvali básníka J.H. Krchovského, spisovatele Jakuba Sejkoru a další hosty. Zahraje hrobnická kapela Pláče kočka.

EKG O Lásce a Smrti
19. ledna 2011 / 19.30
HaDivadlo, Brno
Více informací...

Literárně hudební šou EKG Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše bude ve středu 19. ledna věnováno Lásce a Smrti. Autoři pozvali do brněnského HaDivadla básníka J. H. Krchovského a spisovatele Jakuba Sejkoru a další hosty. Zahraje hrobnická kapela Pláče Kočka. Divadlo žádá diváky, aby představení navštívili ve vhodném pietním oděvu.

Protagonistů jsme se zeptali, proč právě smrt?
„Smrt je pro umění velkým přínosem. Pro spisovatele znamená smrt pointu, pro výtvarníka je vytouženým přelomem, kdy prudce vzroste cena jeho díla a pro herce je to chvíle, kdy o něm naposledy napíše bulvár,“ tvrdí Malijevský.
„Kolega teď měl na mysli tzv. velkou smrt. Mě osobně nejvíce zajímají příběhy kolem tzv. malé smrti, těch prchavých okamžiků, co se odehrávají v četných variacích a s pokaždé jiným výsledkem za zataženými okny brněnských ložnic.“ dodává Rudiš. Oba protagonisté se dále shodli na tom, že i velká smrt může vést u citlivých jedinců ke smrti malé a také naopak.

Reportáž o EKG můžete sledovat v pořadu České televize Kultura s dvojkou: 
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/211542156000008-kultura-s-dvojkou/


ekg

NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv