přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Prosinec 2018


Menu


Allstar Refjúdží Company a VERTEDANCE na mezinárodním festivalu Divadlo Plzeň 2010

1.9.2010

Allstar Refjúdží Company uvede na mezinárodním festivalu Divadlo Plzeň 2010 novou verzi projektu Pakosti a drabanti s názvem Šašci, špióni a prezidenti, umělecká skupina VERTEDANCE pak úspěšné představení Emigrantes.


Allstar Refjúdží Company uvede na mezinárodním festivalu Divadlo Plzeň 2010 novou verzi projektu Pakosti a drabanti s názvem Šašci, špióni a prezidenti. Původní umělecký tým posílí další členové souboru: Michael Romanyshyn (basklarinet, klarinet  a barytonsaxofon), Gugar Manukjan (akordeon) a Lenka Dundrová (bicí). Tvůrčí soubor se skládá z herců různých národností, na jevišti zazní vedle češtiny i kurdština, čínština a slovenština.
V hudebně-divadelní show, která vznikla na základě autorského konceptu Hany Andronikove v režii Jany Svobodové, se v ostrých kontrastech střetávají ambice, představy, touhy a sny jednotlivých postav na pozadí rostoucí vlny extrémismu v Evropě. Hrané skeče jsou propleteny originálními skladbami kapelníka Allstar Refjúdží Bandu - Michaela Romanyshyna, který spolu s dalšími hudebníky a performery vytváří živý hudební doprovod.

16.9. od 19.00 na nádraží Plzeň  – Jih, Jižní předměstí
Více informací na www.festivaldivadlo.cz

Pakosti a Drabanti


VERTEDANCE v koprodukci s DIVADLEM ARCHA, PRAHA - Emigrantes

Příběh napůl pohádkový má reálný předobraz. Osud malého chlapce, který spolu s dalšími musel opustit důvěrně známé místo zvané Domov. Byl ještě docela malý. Jeho vzpomínky se tříští jedna o druhou a matně ztrácí své ostré kontury. Pocity si ale vybavuje překvapivě jasně. Jeho život se náhle proměnil v otázku, v hledání bezpečného útočiště, v touhu po přijetí bez předsudků.
Emigrantes je dalším představením ze série projektů skupiny VerTeDance, ve kterém, stejně jako v předchozích projektech „The Brave a „Třiačtyřicet slunce západů“ vystupují vedle sebe na scéně dospělí a dětští tanečníci. Představení Emigrantes nahlíží dětskýma očima na fenomén uprchlictví.

Režijní spolupráce: Štěpán Pácl
Choreografie: Veronika Kotlíková, Tereza Ondrová
Hudba: DVA

18.9. od 21.30, scéna Světovar
Více informací na www.festivaldivadlo.cz

EMIGRANTESNOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv