přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Březen 2019


Menu


4+4 dny v pohybu v Divadle Archa

15.10.2010

15. ročník mezinárodního divadelního festivalu uvede v Divadle Archa již tradičně výběr pozoruhodných světových inscenací!

Program festivalu v Divadle Archa:

pátek 15. října, 19.30

Jo Stromgren Kompani (Norsko): Taneční pocta fotbalovému umění
Slavná, mnoha cenami ověnčená choreografie nabídne pražskému publikum tvorbu originálního režiséra a choreografa Jo Stromgrena, kterou charakterizuje především smysl pro humor, otevřenost, hluboké postřehy a neotřelé gagy.
Více...

sobota 16. a neděle 17. října, 19.30
Kris Defoort - Dirk Roofthooft (Belgie): Brodského koncerty
Čerstvá premiéra performance inspirovaná poezií ruského laureáta Nobelovy ceny Josipha Brodského. Slavný pianista a skladatel Kris Defoort a a neméně slavný performer Dirk Roofthooft si dali za cíl vyjádřit podstatu Brodského básní.Uváděno v rámci Flemish Performing Arts Focus - Vlámské umění v Praze
Více...

úterý 19. října, 19.30
De Utvalgte / Jon Fosse (Norsko): Stíny
Drama jednoho z nejvýraznějších současných dramatiků, označovaného za nástupce Ibsena. De Utvalgte patří k nejvýraznějším nezávislým divadelním souborům v Norsku. Představení Stíny, které uvedly prestižní evropské festivaly, bylo nominováno na norskou cenu za nejlepší režii Hedda-prisen.
Více...

středa 20. října, 19.30
Sonia Gómez (Španělsko): Zážitky s cizincem
Katalánská performerka a tanečnice připravila pro festival další část svého troufalého projektu - simulační hru s určitými pravidly: zájemce/klient/cizinec si z katalogu vybere téma a identitu, kterou má Goméz představovat. Tentokrát se jedná o identitu prostitutky, která komunikuje s neznámým, zoufale osamělým mužem.
Více...

čtvrtek  21. října, 19.30
Club Guy & Roni (Nizozemí / Izrael): Alpha Boys
Ironická, brilantně zatančená studie mužského světa, která odkrývá jemnost a křehkost mužské duše i její objevování svobody skrze ženské atributy. Choreografové Guy Weizman a Roni Haver po inspirativní taneční kariéře u souborů Batsheva dance companym a Ultima Vez založili dnes již světově proslulý Club Guy & Roni.
Více...
 
pátek 22. října, 19.30
Bryssinck & Peeters (Belgie): Zanahoria
Inscenace ve stylu přednášky s espritem stand-up comedy a dadaistické performance je bláznivou oscilací mezi nadějným očekáváním a hlubokým zklamáním, mezi optimismem a zoufalstvím, mezi pravdou a fikcí a mezi tupostí reality a nezkaženou představivostí.V rámci projektu Flemish Performing Arts Focus - Vlámské umění v Praze.
Více...


Program festivalu v La Fabrice::

neděle 17. října, 21.00
P.A.T. a Štúdio 12 / Sláva Daubnerová (Slovensko): M.H.L.
Dokumentární monodrama inspirované životem a dílem první slovenské profesionální režisérky Magdy Husákové-Lokvencové, která byla m.j. první ženou komunistického prominenta Gustáva Husáka.
Česká premiéra!

pondělí 18.října, 19.30
Dragan Stojčevski & Tereza Benešová & Jan Beneš (Srbsko – ČR)
JÁTADY TYTAM …jako když oči učí uši poslouchat
Premiérový projekt chce světlem zkoumat kvalitu tmy a hudbou kvalitu ticha. Audio-vizuální kompozice je založena na vztahu světla a hudby.
Česká premiéra!

středa 20.října, 21.00
Jan Bárta – Halka Třešňáková (ČR) – Milou Veling (Nizozemí)
Tak přesně o ráji...to není
Tématem sebehodnocení, budování společenské a profesní image se zabývá premiérová inscenace česko-holandského tria Třešňáková-Bárta- Veling

DENNĚ, 13.00 - 19.00 /VSTUP VOLNÝ!!!
Filip Berte (Belgie): EUTOPIA – Masový hrob společných vzpomínek
Fascinující strukturovaná expozice přírodních i městských katastrof, válečných konfliktů, důsledků násilného chování, zkrátka všeho co, ať chceme, nebo nechceme, tvoří naši evropskou kolektivní paměť.
V rámci projektu Flemish Performing Arts Focus - Vlámské umění v Praze.POKLADNA DIVADLA ARCHA:
vstupenky do Divadla Archa - prodej + rezervace
vstupenky do La Fabriky - prodej (rezervace na www.lafabrika.cz)
- dospělí 250,- Kč / zlevněné 150,- Kč
- na představení v Divadle Archa sleva pro členy Archa.klubu

FESTIVALOVÝ PAS
- po registraci  ZDE k zakoupení od 27. 9. v Divadelním ústavu Praha
- dospělí 700,- Kč / zlevněné 400,- Kč
- umožňuje vstup do všech festivalových míst kromě domu bývalého Ústředí lidové umělecké výroby (ÚLUV)

Více informací na www.ctyridny.cz

4dny4+4 DNY V POHYBU


NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv