přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Prosinec 2018


Menu


CENA PAVLA KOUTECKÉHO JIŽ POČTVRTÉ

20.3.2010

Již počtvrté bude 7. června v Divadle Archa udělena Cena Pavla Kouteckého, udělovovaná režisérům dokumentárních filmů, která s sebou nese nezanedbatelnou odměnu 100 000 korun. Cenu založili spolupracovníci a přátelé Pavla Kouteckého po jeho tragické smrti, od níž v polovině dubna uplynou čtyři roky. Cena podporuje jeho pokračovatele, trpělivé pozorovatele světa, schopné sdělit své pocity a postřehy filmem.

Režiséři a producenti mohou přihlašovat svá díla vyrobená v období od 1. května 2009 do 30. dubna tohoto roku, kdy je také uzávěrka. Přihlášku a další informace najdou zájemci na internetové adrese www.cenakoutecky.cz.

Cenu vyhlašuje Asociace Film & Sociologie a Divadlo Archa ve spolupráci s mezinárodním filmovým festivalem Jeden svět. Filmy přihlášené na festival Jeden svět jsou automaticky zařazené na Cenu Pavla Kouteckého. Objekt ceny vytvořil významný sklářský výtvarník René Roubíček, kterého Koutecký zachytil při práci v nezapomenutelném filmu Dialog. Finanční odměnu spojenou s cenou již počtvrté věnuje společnost Metrostav.

V porotě letos zasednou umělecká ředitelka Divadla Archa Jana Svobodová, Kateřina Bartošová z festivalu Jeden svět, dlouholetý přítel Kouteckého Jiří Fidranský, režisérka Jitka Rudolfová a režisér Miroslav Janek. Ten shodou okolností po smrti Kouteckého převzal natočený materiál Občana Havla a společně se střihačkou Toničkou Jankovou stojí za výslednou podobou tohoto dokumentu.

"Jde nám o to, aby v porotě každoročně byl některý z kolegů a přátel Kouteckého a pokusil se tak nahlížet na posuzované filmy alespoň částečně jeho očima," říká Jarmila Poláková, jež stojí včele organizátorů tohoto ocenění a je producentkou filmu Občan Havel. "Zároveň se snažíme reflektovat pohled mladší generace, proto v porotě letos zasedne nedávno úspěšně debutující režisérka Zoufalců Jitka Rudolfová," dodává Poláková.

Organizátoři počítají, že se bude o cenu ucházet více než 100 filmařů. Nominace budou vyhlášeny v květnu. Jméno vítěze pak bude oznámeno a cena předána v rámci slavnostního večera v pondělí 7. června v Divadle Archa.

Vítězi minulých ročníků byli režisér Jan Šikl, oceněný v roce 2007 za film Nízký let, scénarista Richard Komárek a režisér Filip Remunda si v roce 2008 odnesli cenu za film Pulec, králík a Duch svatý, v roce 2009 získal cenu Tomáš Škrdlant za film Nevítaní. Zároveň bylo uděleno Zvláštní ocenění poroty Ceny Pavla Kouteckého, které získal Lukáš Přibyl za film Zapomenuté transporty do Polska.MEDIA:

Dokumentaristé soutěží o sto tisíc. Pod záštitou Pavla Kouteckého
11.3.2010, lidovky.cz   
URL - http://www.lidovky.cz/dokumentariste-soutezi-o-sto-tisic-pod-zastitou-pavla-kouteckeho-10a-/ln_kultura.asp?c=A100311_073547_ln_kultura_kim


Dokumentaristé znovu soutěží o cenu Pavla Kouteckého. A konečně i o peníze
11.3.2010, zpravy.iDNES.cz   
URL - http://kultura.idnes.cz/dokumentariste-znovu-soutezi-o-cenu-pavla-kouteckeho-a-konecne-i-o-penize-1r9-/filmvideo.asp?c=A100311_115809_filmvideo_tt


Cena Pavla Kouteckého za dokument bude udělena už počtvrté
10.3.2010, ceskenoviny.cz   
 URL - http://magazin.ceskenoviny.cz/zpravy/cena-pavla-kouteckeho-za-dokument-bude-udelena-uz-poctvrte/446650NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv