přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Září 2019


Menu


NOVINKY


Aktuální informace o ASBR naleznete zde


duben 2011

 • Allstar Refjúdží Band roztančil Nizozemí
Multikulturní orchestr Allstar Refjúdží Band dovršil nedělním vystoupením na festivalu Rotterdam International Community Arts Festival své první velké zahraniční turné po Nizozemí. Koncertní zastávky v Rotterdamu, Haarlemu, Utrechtu i v nově otevřeném divadle Korzo v Haagu provázely nadšené reakce publika.
Více na www.asrb.cz


březen 2011

 • Kapela Allstar Refjúdží Band, která vznikla jako projekt divadla Archa, odjela na koncertní šňůru do Nizozemí. Sérii šesti koncertů zahájila s velkým ohlasem ve středu 30. března v rotterdamském divadle Theater Zuidplein v rámci mezinárodního festivalu komunitního umění ICAF.
Další koncerty následují v Haarlemu (Mondiaal Centrum), v Haagu (divadlo Korzo) a v Utrechtu (Centrum Muziek XXI). V neděli 3. dubna se kapela vrátí zpět do Rotterdamu, kde bude doprovázet představení CIRC/US v rámci slavnostního zakončení festivalu ICAF. Součástí turné jsou také semináře ředitele divadla Ondřeje Hraba a zakladatelů kapely Allstar Refjúdží Band Michaela Romanyshyna a Jany Svobodové o sociálně-uměleckých projektech divadla Archa.

Kapela Allstar Refjúdží Band je mezinárodním sdružením spojujícím umělce z šesti zemí. Jejími protagonisty jsou žadatelé o azyl v České republice.

Nizozemské turné se koná díky podpoře pana Bessela Koka a Českých center. • Sledujte ASRB v České televizi!
Portréty členů kapely zachytil pořad České televize Kosmopolis / sledujte 22.3. v 18.25
a 24.3. v 7.00 na ČT 2.


únor 2011
 • Předjarní období s sebou nese velká očekávání a kapela Allstar Refjúdží Band vyráží na cesty!

V novém složení a s rozšířeným repertoárem vyráží kapela Allstar Refjúdží Band na koncertní turné po Nizozemí. Kapela zahraje na přelomu března a dubna sérii koncertů v Rotterdamu, Haarlemu, Haagu a Utrechtu. Ještě před tím máte šanci tančit s kapelou 28.března v Arše.


Tancovačka s Allstar Refjúdží Band

28. března / 20.00 / Divadlo Archa

 • ALLSTAR REFJÚDŽÍ BAND HLEDÁ NOVÉ HUDEBNÍKY!

Allstar Refjúdží Band hledá nové členy zejména pro basovou a melodickou sekci a hráče na dechové nástroje.

Hrajete na hudební nástroj? Máte zájem o experimentální, netradiční hudbu otevřenou různým kulturním vlivům? Chcete spolupracovat s umělci z různých zemí světa? Zajímá vás propojování hudby a divadla? Máte zkušenosti se spoluprací s cizinci, nebo sami jste do České republiky přišli z ciziny? Nebojíte se náročné práce při hudebních dílnách v uprchlických táborech? Chcete se stát členy kapely, která za tři roky své existence získala věhlas doma i v zahraničí?

Pokud vaše odpověď na tyto otázky zní ano, přihlaste se do výběrových dílen pod vedením uměleckého vedoucího kapely, amerického hudebníka Michaela Romanyshyna, které se konají ve dnech 14.-28. února 2011.

Více o kapele: www.asrb.cz
Pro více informací prosím kontaktujte:
Jindřich Krippner, 777307335, jindrich.krippner@archatheatre.cz14.10.2010
 • Jaroslav Dušek a ASRB pokřtí novinku Hany Andronikovy

  Allstar Refjúdží Band zahrají na křtu nové knihy Hany Andronikovy NEBE NEMÁ DNO 19. října v Paláci knih Luxor od 16 hodin. Kmotrem knihy bude pan Jaroslav Dušek.

  Křest románu Hany Andronikovy
  NEBE NEMÁ DNO 
  v úterý 19. října 2010 v 16 hodin v Paláci knih Luxor, Václavské náměstí 41, Praha 1
  Knihu pokřtí herec Jaroslav Dušek
  Zahraje Allstar Refjúdží Band 1.8.2010

28.7.2010
 • ASRB zahrál na festivalu Pohoda v Trenčíně. Slunce rozpálilo diváky k tanci. Děkujeme za pozvání na Slovensko se vždy rádi vracíme. ASRB
 • asrb_pohoda_6
 • asrb_pohoda_3
 • asrb_pohoda_1
 • asrb_pohoda_5
 • asrb_pohoda_4
 • asrb_pohoda_2


10.7.2010


15.4.2010
 • Allstar Refjúdží Company
  je divadelní jádro Allstar Refjúdží Bandu. Hlavním cílem Allstar Refjúdží Company je prostřednictvím divadla a hudby vytvářet prostor pro dialog mezi imigranty a většinovou společností.
  Představení Pakosti a drabanti –politicky nekorektní kabaret, je novým projektem Allstar Refjúdží Company.
  Více na: http://pakosti.asrb.cz/


25.3.2010
 • ASRB zahraje pro Kuře
  Allstar Refjúdží Band přijal pozvání dramaturgyně Moniky Nevolové do charitativního pořadu Pomozte dětem. V přímém přenosu na obou programech České Televize se nejen s Allstar Refjúdží Bandem můžete potkat na velikonoční pondělí 5.4. od 20:00. Více informací naleznete zde: www.pomoztedetem.cz/index.php?cmd=article&id=268
  Veselé Velikonoce!

23.3.2010
 • Allstar Refjúdží Band vystoupí v mikulovském amfiteátru na festivalu Eurotrialog Mikulov 14.8.2010 ve hvězdné společnosti Fast Food Orchestra, Už jsme doma & Jindra Dolanský, Wotienke (ČR/NL), Sto zvířat, Monika Načeva & Justin Lavash, Jiří Dědeček a kapela Úterý a Kazety.

  http://www.eurotrialog.cz
  http://www.facebook.com/eurotrialog

22. 3.2010
 • Allstar Refjúdží Band zahraje ve čtvrtek 25. března u příležitosti premiéry Pakosti a drabanti

  Ve čtvrtek 25. března zahraje kapela Allstar Refjúdží Band při příležitosti premiéry nového projektu AllStar Refjúdží Company - Pakosti a drabanti. Koncert se bude konat ve foyer Divadla Archa po skončení představení.


10.02.2010
 • Nový projekt Allstar Refjúdží Company !
Pakosti a Drabanti
Politicky nekorektní kabaret
Vlastenci proti šikmookým a čmoudům. Kabaret nebo tragedie?

Koncept: Jana Svobodová a Hana Andronikova
Hudba: Michael Romanyshyn

Politicko-satirický kabaret, ve kterém se v ostrých kontrastech střetnou ambice, představy, touhy a sny jednotlivých postav na pozadí současné politické situace.

Skupina Allstar Refjúdží Company přichystala politicky nekorektní projekt, který míchá kabaretní hudební čísla s dokumentárně laděnými pasážemi a s výlety do snů.
Hudba tvoří, na rozdíl od předchozího úspěšného projektu skupiny Tanec přes plot, paralelní rovinu k tanci, zpěvu a scénické akci. Každý z performerů je zároveň zpěvákem a hráčem na několik hudebních  nástrojů. Kabaretní čísla jsou propletena originálními skladbami, které vznikly pod vedením kapelníka Allstar Refjúdží Bandu Michaela Romanyshyna. 

Prostor Divadla Archa se promění v otevřenou arénu, ve které se nic neschová.
Kdo dnes zpívá husitský chorál? Kdo jsou dnes ti „boží bojovníci“? Kdo jsou ti pakosti (záškodníci) a drabanti (strážci), o kterých se zpívá?

VÍCE INFO A VSTUPENKY:
24. BŘEZNA / předpremiéra
25. BŘEZNA / PREMIÉRA
26. BŘEZNA / 1. REPRÍZA

Více informací naleznete na http://pakosti.asrb.cz/

 • SLEDUJTE Allstar Refjúdží Band HOMEPAGE !
http://www.asrb.cz/


20.01.2010
 • Allstar Refjúdží Band má nová trička a můžete je mít i Vy!
Zakoupit si je můžete na pokladně divadla Archa a na našich koncertech.
ASRB-TRIKA

11.01.2010

 • V lednu zahraje Allstar Refjúdží Band na Kralupském festivalu Lednový Underground.
V rámci osvěžující dramaturgie zde bude možné vidět také například Jana Budaře s Eliščiným bandem. Jan Budař ztvárnil jednu z vedlejších postav v představení Tanec přes plot. Těšíme se na něj i na vás.

Lednový Underground – sobota 16. ledna 2010
Kralupy nad Vltavou, KD Vltava
http://www.kralupy.cz/lu/

 • Únorový koncert ASRB si vychutnejte v legendárním únětickém Kravíně.
13.2.2010, Kravín Únětice
http://www.kravinunetice.cz


2009

 • Ondřej Bezr zařadil ASRB mezi dvacítkou CD pro fajnšmekry na iDNES.cz
čtěte zde...

 • Allstar Refjúdží Band na CD For Semafor
Divadlo Semafor letos slaví 50 let. Hudební publicista a producent Pavel Klusák a vydavatelství Klíče připravili pro tuto příležitost album s příznačným názvem For Semafor. CD přináší dvě desítky coververzí šlágrů Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra v podání předních zástupců současné hudební scény - mj. Allstar Refjúdží Band.
Bližší informace a hudební ukázky naleznete zde: http://www.myspace.com/klicelabel


 • SLEDUJTE:
Portrét kapely Allstar Refjúdží Band v pořadu Kosmopolis, který uvede ČT2 v pátek 27. listopadu od 18.00.


 • Allstar Refjúdží Band hostuje na festivalu Arteterapia v Banské Bystrici.
Multikulturní uskupení herců, performerů a hudebníků Allstar Refjúdží Band se představilo v pondělí 16. listopadu na Festivalu Arteterapia v Banské Bystrici. O den později byla v rámci festivalu uvedena produkce Divadla Archa - Tanec přes plot režisérky Jany Svobodové. • Allstar Refjúdží Band hostuje na interkulturním divadelním festivalu Spinning Jenny Theatertage.
13. listopadu hostovala kapela Allstar Refjúdží Band na divadelním festivalu v Chemnitzu,jehož letošním tématem je migrace. O den později se představila také produkce Divadla Archa - divadelní mozaika Tanec přes plot v režii Jany Svobodové. 
VÍCE INFO: http://www.armestheater.de/ • Allstar Refjúdží Band v uprchlickém táboře v Havířově.
Sociálně-divadelní program skupiny vznikl ve spolupráci se Správou uprchlických zařízení. Jedná se o sérii dílen, která začala koncertem kapely Allstar Refjúdží band na Uprchlické olympiádě pořádané Správou uprchlických zařízení. Umělecký tým dále pokračoval v přijímači v prostoru letiště Ruzyň. Do konce roku proběhne víkendová dílna v uprchlickém táboře v Kostelci nad Orlicí spojená s představením pro veřejnost.

fotogalerie:
havirov1
havirov3
Uprchlická olympiáda Kostelcká Lhota:
olympiada1
olympiada2

 • Allstar Refjúdží Band v dětských domovech v Ostravě.
Členové hudebně-divadelního sdružení Allstar Refjúdží Band navštívili během října v rámci svého sociálního programu několik dětských domovů a diagnostický ústav v Ostravě. Umělci zde  představili nový hudebně-divadelní projekt "Salón Miran", který umožňuje zapojení účastníků dílny do závěrečného představení. Projekt Salón Miran vznikl pro 15. výročí Divadla Archa. Členové Allstar Refjúdží Bandu jej úspěšně zopakovali na mezinárodním festivalu Colours of Ostrava. Série dílen byla podpořena díky podpoře Nadace OKD.

fotogalerie:
SALON MIRAN
SALON MIRAN2
SALON MIRAN3

Ohlasy diváků z dětských domovů:
Dobrý večer, milé dámy a páni! Moc Vám děkujeme za vystoupení, byli jsme nadšeni, líbilo se nám to moc. Přijeďte k nám co nejdřív, nejlépe už zítra. Taky bychom se chtěli ostříhat, my, na které nevyšlo. Jiřina

Ahoj, nejvíce se nám líbilo jak jsme  hráli na hudební nástroje ,kreslili jsme, také se nám líbilo jak jste nám zazpívali  čínsky a  jak zpíval Miran. Zdraví Aneta.


Ahoj holky moje a ostatní, děkuji za kohouta, mějte se dobře a hlavně  držte při sobě, na jevišti nacvičujte a hlavně se podporujte
. Pa Alex.
NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv