přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Září 2019


Menu


WORKSHOPY A DÍLNY NA FESTIVALU AKCENTPro akreditované studenty uměleckých škol a oborů  vstup na všechny akce festivalu zdarma!


PROGRAM DÍLEN:

PONDĚLÍ 4. ŘÍJNA
14:00
Nádvoří Paláce Archa – Skleník
United colours of Prague I - výtvarná dílna pro děti
Tvůrčí dílna Radky Dohnalové umožní setkání dětí se zkušeností z uprchlických táborů s dětmi, které tuto zkušenost nemají, cizinců i Čechů. Děti se společně budou pohybovat prostorem volných asociací. Výtvarné techniky povedou děti ke vzájemné komunikaci. Děti se zúčastní dobrodružství poznání, radosti objevů a společné radosti sdílení. Vyzkouší si nová média, techniku street artu a netradiční instalaci ve veřejném prostoru.

14:00
Česká Typografie
Simple Beginnings – workshop Bagryany Popov
Workshop o začátcích, o spojení lidí v prostoru ve smyslu zapojení těla, hlasu, a příběhu člověka v přítomném a otevřeném tvůrčím procesu. Jednoduchá struktura staví na vytváření dialogu, hmoty, právě tak jako na performerech z odlišných kulturních prostředí a různých úrovní zkušeností. Autorka ve své dílně čerpá ze zkušeností s profesionály a z práce s komunitami. Ve své dílně bude vycházet z úplných začátků, kterými jsou tělesná cvičení, zpěv a vyprávění příběhů. Předpokladem práce je ochota každého ukázat, co umí a přenést své zkušenosti a osobní prožitek do tvůrčího procesu.

15:30
Nádvoří Paláce Archa – Skleník
Suck my DIY! - sítotisková dílna
Kolektiv mladých designerů SUCK MY DIY! zabývající se sítotiskem představí na festivalu Akcent svou práci. Zájemci budou mít možnost vyzkoušet si sítotisk přímo na místě. Kdo si přinese triko, odnese si originální potisk nebo tričko s logem festivalu Akcent.

17:00
Česká Typografie
Simple Beginnings – prezentace workshopu Bagryany PopovÚTERÝ 5. ŘÍJNA
14:00
Nádvoří Paláce Archa – Skleník
United colours of Prague II - výtvarná dílna pro děti

14:00
Studio Archa
Site specific workshop vedoucí souboru PeerGrouP Riet Mellink
Skupina PeerGrouP působí ve venkovské oblasti severního Nizozemí, kde vytváří site specific projekty. Místem jejich představení může být pole, obří pobřežní loď nebo celá vesnice, jen velmi zřídka jsou to divadelní budovy. Před třemi lety PeerGrouP postavili obrovský hrad ze slámových balíků, který se stal jejich hracím prostorem a hereckou laboratoří. Skupina PeerGrouP se skládá z lidí různého uměleckého zaměření. Na představení se tak společně s režisérem podílí herci, architekti, tanečníci, sochaři a hudebníci. Jejich akce často oscilují mezi divadlem, výstavou a společenskou akcí. Tvorba PeerGrouP je společensky angažovaná a zaměřená na projekty využívající jedinečnost místa představení. Každé takové místo má své specifické vlastnosti a historii. Pozornost je  v první řadě zaměřena na lidi z daného prostředí. Tito lidé jsou klíčoví pro vytváření příběhů, kofliktů, oslav a obřadů.


15:30
Divadlo Archa – Malý sál a ulice Na Poříčí
Kde domov můj? -  workshop k hudebnímu komiksu
Téma: jak vzniká hudební komiks? jak vzniká pouliční show?
Dílna  se zabývá způsobem propojení textu a obrazu, zapojením hudby a pohybu.
Dílnu zahájíme popisem zpívaného komiksu i jeho příbuzných forem. Bude následovat tvorba vlastního materiálu k představení.  Jakou básní nebo textem byste mohli zaujmout publikum? Co když samy kreslené obrazy vypráví příběh? Může být politický? Může být tragický. Může být takový, jaký ho chcete mít. To samé funguje v hudbě. Necháme se překvapit spojením  mluveného slova, obrazu a hudby. Společně odkryjeme nový význam a naše vystoupení si užijeme s každým, kdo se k nám přidá.


17:00
Studio Archa
Prezentace site specific workshopu vedoucí souboru PeerGrouP Riet MellinkSTŘEDA 6. ŘÍJNA
14:00
Nádvoří Paláce Archa – Skleník
United colours of Prague III - výtvarná dílna pro děti
Na závěr dílny proběhne vernisáž výstavy dětských prací


14:00
Divadlo Archa – Malý sál
Hudební panel Teda van Leeuwena a Michaela Romanyshyna
Michael Romanyshyn je bývalý člen divadelní skupiny Bread and Puppet Theatre a spoluzakladatelem skupiny Los Kabaytos, která působí v New Yorku. V průběhu let 1975-2009 byl autorem a spoluautorem mnoha mezinárodních projektů. V současné době žije v Bostonu a pracuje jako hudebník a hudební skladatel, zabývá se experimentální hudbou, která je založena na prolínání kulturních vlivů a rozdílných stylů. Od roku 2008 je skladatelem skupiny Allstar Refjúdží Band a pravidelně přijíží do Prahy. Spolu s Tedem van Leeuwenem z holandského souboru 5ekwartier budou hovořit o principech hudební práce, jako neoddělitelné součásti sociálně-divadelních projektů..

18:00
Divadlo Archa – Velký sál
Dílna VerTeDance - Fyzické a taneční divadlo pro všechny věkové kategorie!
Taneční skupina VerTeDance povede experimentální workshop skupiny současného tance pro zájemce od 6 do 106 let. Workshop je pojatý originální formou, kdy se lekce účastní dospělí spolu s dětmi, přičemž jsou si vzájemně rovnými partnery. Čerpá ze současných tanečních technik, dramatických her a vlastního pohybového výzkumu skupiny VerTeDance. Pohyb zde slouží jako prostředek k poznání světa kolem sebe a v sobě. Práce ve věkově heterogenní skupině skýtá nečekané možnosti jak pohybového, tak osobnostně sociálního rozvoje. Jedná se o metodu práce, kterou choreografky Veronika Kotlíková a Tereza Ondrová používají již několik let při tvorbě vlastních představení (The Brave - 2006, 43 slunce západů - 2007, Emigrantes - 2010)ČTVRTEK 7. ŘÍJNA

14:00
Nádvoří Paláce Archa – Skleník
Dílna beatboxu – Jaro Cossiga
Beatbox je umění zahrát "na pusu" celou kapelu. Workshop beatboxu začne se všemi základními zvuky a ruchy, které dokáže lidská pusa vyprodukovat. Zvuky se budou postupně začleňovat do všemožných rytmů. Dílna bude probíhat pod vedením jednoho z nejuznávanějších českých beatboxerů Jaro Cossigy, který vedl workshopy jak v japonských horách na farmě Mina Tanaky, tak i v ghettu Matiční ulice i na New York Street Academy. Jaro Cossiga prezentuje "human beatbox" jako další formu divadelního jazyka, kterou se může umělec vyjádřit. Má bohaté zkušenosti s živým hráním jak na divadelních, tak koncertních prknech.

15:30
Divadlo Archa - Pasáž
Prezentace dílny beatboxu


NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv