přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Září 2019


Menu


Archa.lab logo 2011
Taneční dílna Franka van de Vena - Počasí těla
17. - 18. září 2011
Tělo – Prostor - Objekt

Dílna holandského tanečníka Franka van de Vena vychází z filosofie školy „Počasí těla - Body weather“. Podstatou této školy je souhrnný tréning, který zkoumá průsečíky těla a jeho okolí. Je určen všem, kdo mají zájem prozkoumávat lidské tělo a jeho fyzickou přítomnost.

Filosofický základ a termín „Počasí těla“ byl vytvořen počátkem 80. let japonským tanečníkem stylu Butó Minem Tanakou a následně pak rozvíjen v rámci tanečních tréninků po celém světě. Frank van de Ven byl stálým členem skupiny Mina Tanaky Mai Juku v letech 1983 - 1991. Společně s Katarinou Bagatsaki vede v současné době Platformu pro tanec a performance v Amsterdamu „Počasí těla Amsterdam“. Frank van de Ven od roku 1996 pravidelně spolupracuje s Divadlem Archa.
Podrobné informace: www.bodyweatheramsterdam.blogspot.com

Dvoudenní dílna se bude zabývat přítomností těla na scéně. Každé ráno zahájíme tréninkem “MB” (mind/body, muscels/bones). Tento energický, dynamický a rytmický pohyb rozvíjí kinestetickou citlivost, koordinaci, vytrvalost, flexibilitu a “uzemění”. V průběhu odpoledne se zaměříme na vědomí prostoru. Čím je a čím může být prostor vně a uvnitř našich těl. Jakým způsobem se tělo umístí v prostoru, a naopak jak může prostor najít své místo uvnitř těla.
Po nalezení čistoty a přítomnosti v těle a v prostoru zařadíme do této rovnovnice objekty. Budeme pozorovat vztah mezi objekty a tělem v prostoru.

Dílna je určena tanečníkům a performerům nejrůznějších zkušeností a proběhne v angličtině bez přítomnosti překladatele.

Místo konání: Studio Divadla Archa, Zlatnická 8, Praha 1
Termín: sobota a neděle 17. a 18. září 2011, 11:00 – 17:00
Cena: 1500,-

Informace: Petra Čechová, produkce Archa.lab
petra.cechova@divadloarcha.cz
+420 605 509 832

Přihlášky odevzdávejte do 10.9.2011 na pokladně Divadla Archa.

Přihláška ke stažení:

NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv