přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání | přejdi na kalendář

česky / english

Září 2019


Menu


Archa.lab Rezidence

Archa.lab logo 2011
Dvouletý program Archa.lab určený mladým umělcům, absolventům uměleckých škol různého zaměření a jiným praktikujícím umělcům. Cílem rezidencí je vytvořit mladým umělcům prostor pro jejich umělecké hledání a výzkum na základě daného tématu. Archa.lab rezidence jsou zaměřeny na zviditelnění tendence současného moderního divadla, které hledá zdroje v každodenní realitě a politicko-společenské situaci.

1. Krátkodobé rezidence

V průběhu sezóny 2011/12 poskytne Divadlo Archa pěti vybraným tvůrcům či tvůrčím týmům prostor na přípravu a jednorázové uvedení jejich projektu. Krátkodobé rezidence budou ukončeny veřejnou prezentaci v malém sále Divadla Archa.

Uzávěrka pro 3. kolo konkurzu je 31. března 2012!

Více informací ke stažení:
Konkurz do programu rezidencí Archa.lab pro sezónu 2011/2012 V prvním kole konkurzu do programu krátkodobých rezidencí Archa.lab se nejlépe umístily projekty Petry Tejnorové a Veroniky Riedelbauchové. Gratulujeme!

LIFE SHOW
Otevřená zkouška – work in progress dvoudílného divadelního projektu, který vzniká formou devised theatre a zkoumá téma „tekuté identity“. Jsme připraveni neustále se rozhodovat o tom, jak se bude večer vyvíjet.
Dnes chci vypadat skvěle. Chci být přesvědčivý. Budu sebevědomý. Budu charismatický v kultu jedinečnosti a odlišnosti. Mezi úspěchem a hyenismem je z pokleslosti přednost.
Tvůrci projektu: Petra Tejnorová, Martina Musilová, Antonín Šilar, Jan Burian, Petr Vančura, Johana Schmidtmajerová, Lucie Špačková a další.
Otevřená zkouška proběhla 27. ledna 2012 v Divadle Archa

FOTOGRAFIE JANA HROMÁDKA Z OTEVŘENÉ ZKOUŠKY NAJDETE NA FACEBOOKUVe druhém kole krátkodobých rezidencí uspěly následující projekty. Gratulujeme!
Krátké rezidenční projekty mladých tvůrců pokračují v březnu a dubnu rezidencí týmů režisérky Veroniky Riedlbauchové a choreografky Věry Ondrašíkové.

Plus minus Praha
Work in progress projektu, který v rámci rezidence Archa.lab zkoumá hranice mezi divadlem a sociálním dokumentem. Skrze stopy zanechané ve veřejném prostoru Prahy odkrývá příběhy anonymního člověka. Tvůrci projektu: Veronika Riedlbauchová, Lucia Škandíková, Dragan Stojčevski, Alexandra Moralesová, Lenka Bartůňková, Eufrasio Lucena Muñoz, Barbora Vyskočilová, William Valerián a další.
Veřejná prezentace 24. března od 20:00

Nespatřen
je název projektu, který vznikne v rámci rezidencí Archa.Lab spojením několika výrazných mladých tvůrců. Koncept a realizace: Věra Ondrašíková, Johana Švarcová, Michal Rydlo, Michal Cáb a Patrik Sedlák.
Podpořili: Magistrát hl. města Prahy, divadlo Ponec, T.M.A. v Hellerau.
Veřejná prezentace 28. dubna od 20:00.

Příběh jako cesta...
Tanečnice a studentka produkce na DAMU Anna Dynková povede v průběhu února a března 2012 taneční dílnu pro romské děti z pražského Smíchova. Dílna nazvaná Příběh jako cesta..., která se koná pod záštitou Archa.lab a ve spolupráci s Člověkem v tísni, vyvrcholí veřejnou prezentací v Divadle Archa 31. března od 19:00.V posledním kole konkurzu do krátkodobých rezidencí Archa.lab byl vybrán projekt Boys and girls Magdy Stojowské a Terezy Synkové. Gratulujeme! Termín veřejné prezentace bude upřesněn.

Boys and Girls
Projekt Boys and girls je myšlen jako platforma pro setkání dětí a starších osob, během něhož budou vyprávěny příběhy starých lidí. Stáří nás zde zajímá zároveň jako osobní zkušenost individuality i jako společenský fenomén dnešní doby.
„Za chviličku budeme mít na ulicích plno šedých hlav “ říká známý polský psycholog Vojtěch Eichelberger, kterého zajímá paradoxní situace, že ačkoli naše společnost stárne čím dál tím rychleji, vyloučení starých lidí z ní je stále velkým problémem. Stárnutí je zvláštní proces – je integrální částí našeho „já“, ale zároveň si ho uvědomujeme především skrze to, jak se změní chování lidí vůči nám. Ani naše nemoci a ani počet let nejsou měřitelným faktorem stáří.
Projekt vzniká formou dokumentárního divadla.2. Dlouhodobé rezidence

Na základě výsledků krátkodobých rezidencí vybere vedení divadla projekt pro dvouletý rezidenční pobyt v Divadle Archa v sezónách 2012-2014. Během tohoto pobytu získají vybraní umělci prostor pro soustavnou práci a tvorbu scénického projektu.

Vyvrcholením aktuálního rezidenčního pobytu (2010 - 2011) skupiny VerTe Dance bude představení  SIMULANTE BANDE, které vzniká z dialogu tělesně postižených a zdravých umělců. Skupina VerTe Dance tak zakončí svoji rezidenci v Divadle Archa. Premiéru představení uvádí Divadlo Archa 29. dubna 2012. Více informací...


NOVINKY

Casting k projektu Boys and Girls

Rádi bychom pozvali děti a mládež od 8 do 13 let na casting do divadelního projektu Boys and Girls, jehož první část budeme realizovat v rámci rezidence v Divadle Archa.
Další »

Ultima Vez - předprodej zahájen!

Nejnovější projekt Wima Vandekeybuse a předního vlámského souboru Ultima Vez přijíždí do Prahy jen několik dní po své světové premiéře v Benátkách. Pro projekt booty Looting (Ukradený lup) vybral Wim Vandekeybus skupinu šesti pe...
Další »

Divadlo Archa boduje v Evropě

Divadlo Archa, které dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů získalo podporu grantů Evropské komise z programu Culture / Kultura (2007 - 2013). Jako partner za Českou republiku se tak Archa v následující sezóně zapojí d...
Další »

Archiv novinek

MMIX

3x Min Tanaka - 7. -9. května

3x Min Tanaka - 7. -9. května

Slavný japonský tanečník, režisér a farmář Min Tanaka, který je legendou světového tance, se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. května uvede v Arše dvě své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus a 9. května vystoupí spole...
Další »

Lou Reed v Divadle Archa!

Lou Reed v Divadle Archa!

Legendární Lou Reed vystoupí 4.července v Divadle Archa v rámci svého letního turné „FROM VU TO LULU“. Vstupenky v prodeji od 23.února v pokladně divadla a v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Další »

Sólo pro Lu - rozhovor

Sólo pro Lu - rozhovor

Poslechněte si rozhovor Českého rozhlasu s performerkou Jing Lu a režisérkou Janou Svobodovou o představení Sólo pro Lu, které vychází z autentických životních příběhů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice. Reprízy představe...
Další »

Archiv